רימון

גליה ברוך ממולדת: נטורופתייה, תזונה, צמחי מרפא, הומאופתיה, דיקור, אומגה, עיסויים שונים.  0547475959


הרימון הוא אחד הפירות המייצגים ביותר את ראש השנה, אז לקראת החג הנה כמה מיתרונותיו הבריאותיים.

 

הרימון: הכתר שעל ראש הרימון מוצדק  אנו מורגלים לראותו לרוב סביב חגי תשרי, אבל ערכיו התזונתיים שווים התייחסות כל השנה. הרימון על פי מחקרים מהשנים האחרונות, הוא פרי רב עוצמה  להאטת תהליכי הזדקנות, מניעת סרטן, בריאות הלב ואם זה לא מספיק, הוא גם מספק לגוף שלל ויטמינים, מינרלים וברזל.  

הרימון הוא פרי חשוב לשמירה על בריאות הלב וכלי הדם. מחקרים מראים כי צריכה יומיומית

של הגרגירים או המיץ תורמת להפחתת רמות הכולסטרול "הרע" בדם (LDL), להפחתת רמות לחץ הדם, לשיפור זרימת הדם ללב ואפילו לנסיגה של טרשת העורקים. כך יכול להגן הרימון מפני התקפי לב, אירועים מוחיים ומחלות סרטן. במחקר שנערך בטכניון הוכח שמיץ רימון טרי, אך גם המשומר משפיעים על לחץ הדם לטובה, ערכיי לחץ הדם יורדים.

 

לפיגמנטים האדומים, האנתוציאנינים, סגולות נוגדות חמצון ונוגדות דלקת. לכן הם תורמים, יחד עם רכיבים מגינים נוספים ברימון, כמו הטנינים, גם להאטת תהליכי הזדקנות ולמניעת סרטן. על פי הרפואה העממית הרימון האדום הוא מקור לברזל ומומלץ ללוקים באנמיה. גם הרפואה הסינית רואה בו, בגלל צבעו, פרי מחזק דם.  

כדי ליהנות מן ההשפעות המיטיבות של הרימון מומלץ לאכול באופן יומיומי חצי כוס גרגירי רימון או לשתות חצי כוס מיץ. את הרימונים ניתן לקנות בעונה ולשמור בקירור מספר חודשים עד חצי שנה ובכך ליהנות מיתרונות הרימון זמן ארוך יותר מעונתו.

החדשות האחרונות: מעכב סרטן

 מחקר חדש שנערך באוניברסיטת וויסקונסין שבארה"ב, מצא כי רימון הצליח לעכב את גדילת תאי סרטן הערמונית. המחקר שפורסם בכתב העת Proceedings of the National Academy of Sciences מצא כי הרימון מכיל ריכוז גבוה של מרכיבים הקרויים פוליפנוליים, ההופכים את מיץ הרימון לחומר נוגד חימצון רב עוצמה, יותר מיין אדום ותה ירוק.

 

כאשר השרו החוקרים תאים סרטניים של הערמונית יחד עם ריכוז נמוך של תרכיז רימונים, נתגלה כי גדילת התאים הסרטניים התעכבה. מחקר קודם של צוות המדענים גילה כי מיץ הרימונים עיכב גם גדילה של תאי סרטן העור במעבדה, ולפיכך הם סבורים כי מיץ הרימונים עשוי לעכב סוגים נוספים של סרטן. 

כדי להנות  מהיתרונות הבריאותיים של הרימון יש להוריד מזונות והרגלים מזיקים ואז המלך יככב במלוא תפארתו.  

 

שבת שלום!! ושנה טובה ומלאה כרימון!!