ציונים-

ציונים

פרופסור לביולוגיה עמד לפני כיתה של 20 סטודנטים אותם לימד במהלך החודשים האחרונים. כל הכיתה נבחנה באותו היום במבחן הגמר, ואחד אחד הגישו הסטודנטים לפרופסור את טופס המבחן.

אני רוצה לומר לכם, פתח הפרופסור ואמר "שהיה לי העונג ללמד אתכם בסימסטר האחרון. כולכם עבדתם קשה מאד, ואני מאד מעריך זאת. כדי שלא יווצר מצב בו מישהו מכם ייכשל במבחן הזה רק בגלל שאולי שתה יותר מדי בלילה הקודם, או הלך לישון מאוחר אחרי שחגג את סיום שנת הלימודים- אני מוכן לתת בלי לבדוק, ציון של 75 לכל מי שמעוניין למשוך חזרה את טופס המבחן שלו. מי מעוניין?"

רחש של התרגשות עבר בכיתה והמולה קטנה התפתחה כאשר מספר תלמידים ניגשו אל המורה, משכו חזרה את גליון המבחן שלהם ויצאו שמחים ועליזים מן הכיתה.

ציון 75 בינוני למדי אבל לפחות "עובר" על בטוח.

הסתכל הפרופסור על מעט התלמידים שנשארו בכיתה ושאל: "עוד מישהו? זו ההזדמנות האחרונה שלכם"  עוד תלמיד אחד קם ממקומו בהיסוס וניגש אל המורה, לקח את המבחן שלו ויצא החוצה.

הפרופסור סגר את הדלת אחרי אחרון היוצאים, הביט במעט הסטודנטים שנשארו בכיתה ואמר להם: "אני שמח לראות שלכם יש אמון בעצמכם. כולכם תקבלו אצלי ציון של 95. חופשה נעימה שתהיה לכם"


כמה סטודנטים בחרו בדרך הקלה? רוב הכיתה.  הדרך הקלה, הנתיב הבטוח, המשא הקל- כל אלו מובילים לציונים נמוכים בבית הספר של החיים. מי שמתפשר על כך – מבלה את חייו בבינוניות אפורה. ומי שמכוון גבוה, מתחייב ומתמיד מגיע גבוה- אמנם תוך סיכון שאולי לא יצליח אבל עם תקווה שכן. אלו הם האנשים שרואים גם בכישלון הזדמנות ללמידה והתקדמות.

                                                                                                                                                                                  שבת שלום!!


גליה ברוך מולדת: נטורופתייה, תזונה, צמחי מרפא, הומאופתיה, דיקור, אומגה, עיסויים שונים.  0547475959