סיפור-שני אורות

 

שני אורות בליל

בארץ רחוקה גרה אישה קשת יום ולמודת סבל. גמלה בליבה החלטה ללכת ולדרוש בעצתו של חכם ידוע, ולברר איתו כיצד תוכל לשפר את חייה.

נודע לה כי אותו חכם מתבודד בהרים, מרחק יום הליכה מביתה. השכם בבוקר יצאה לדרך כדי לפגוש בחכם.

בטרם הספיקה להגיע ליעד, בא הערב וירדה החשיכה. האישה החליטה שלא תיתן לחושך לעצור בעדה, והמשיכה לטפס במעלה ההר. במרחק לא רב ממנה ניצנץ אור, והיא התקדמה לעברו.

כשהגיעה אל מקור האור, ראתה שזומנורת שמן זוהרת המפיצה אור חזק, ומסביבה חגים עשרות פרפרים וחרקים קטנים. החכם הנודע שציפתה לראות שם לא נראה בסביבה. היא החליטה לחכות לו, ודאי ישוב במהרה.היא התרחקה מעט ממנורת השמן והתיישבה על האדמה.

כשהתרגלו עיניה לחשיכה, נדמה היה לה שהיא רואה, לא הרחק ממנה, ניצוץ עמום וחיוור של אור נוסף. היא קמה ממקומה והלכה אל עבר האור החלש, וכשהגיעה ראתה שם את החכם יושב וקורא בספר לאורו של נר דקיק.

בירכה אותו האישה לשלום ושאלה: מדוע אתה יושב כאן ומאמץ את עיניך כאשר היית יכול לשבת ליד המנורה הזוהרת בשפע של אור?

ענה לה החכם: עינייך הרואות, את האור החזק הדלקתי בשביל הפרפרים והחרקים האחרים, ככה הם מניחים לנפשי ואני יכול לקרוא בשקט לאור הנר.

לפעמים במצבים שונים בחיים, כדאי גם לנו להשאיר את הזרקורים לדברים השוליים, כדי שנתפנה לדברים החשובים באמת, ונתמקד בדברים המשמעותיים, מבלי להיות מוטרדים בשל אלו הנמשכים לזרקור.

מורים רוחניים במזרח בדרך כלל לא יענו על השאלה ששאלת אלא יגידו את מה שאתה צריך לשמוע, לפעמים לא תקבל בכלל תשובה מילולית. תקבל משימה או שאלה, או שתראה מצב וממנו תבין משהו לחיים.            שבת שלום!!


גליה ברוך מולדת: נטורופתייה, תזונה, צמחי מרפא, הומאופתיה, דיקור, אומגה, עיסויים שונים.  0547475959