יואב שגיא

יואב שגיא בין 101 המשפיעים לטובה של "דה-מארקר" לשנת 2010

יואב שגיא והשר להגנת הסביבה, גלעד ארדןיואב שגיא, ראש מכון דש"א ונציג הארגונים הסביבתיים במועצת ממ"י, נבחר על-ידי עיתון "דה-מארקר" לאחד מבין 101 המשפיעים לטובה (לשנת 2010), אשר "הופכים את ישראל למקום שיותר טוב לחיות בו". שגיא נבחר בקטגוריה "תכנון וסביבה".

זה 10 שנים שהעיתון מציג את רשימת 100 המשפיעים בישראל, אולם השנה, נבחרו 101 האנשים שמשפיעים לטובה על הכלכלה והחברה בישראל.

בין היתר, נכתב בהחלטה, כי לזכותו של שגיא נזקפת תרומה מכרעת למהפך התודעתי והמעשי בוועדות התכנון. בעקבות פעילותו, נכתב, הפנימו וועדות התכנון את חשיבות שימור השטחים לא רק במסגרת הצרה של שמורות הטבע והגנים הלאומיים, אלא גם מחוצה להם. עוד נכתב, כי מכון דש"א, שבראשו עומד שגיא, הפך לכלי חשוב לגיבוש העמדות המקצועיות של הארגונים הסביבתיים במאבקים לשימור הטבע בישראל.

 

 

 

יואב שגיא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Yoavsagi.jpg

יואב שגיא, בן מושב מולדת בנם של משה ז"ל ולאה קלופשטוק

 מראשי החברה להגנת הטבע ופעיל למען איכות הסביבה.

שגיא החל את עבודתו בחברה להגנת הטבע כפקח שטח במרחבי הגליל ולאחר מכן הקים את בית ספר שדה מירון. בשנות השמונים כיהן שגיא כמנכ"ל החברה להגנת הטבע ובשנים 19881998 כיו"ר מועצת המנהלים של החברה. בתפקידיו אלו הוא השתתף בכתיבתם של ניירות עמדה ומחקרים מקצועיים והיה למומחה בתחום איכות הסביבה בגופים ממשלתיים ובארגונים חוץ ממשלתיים. בשנים 19931995 היה נציג ארגוני הסביבה מטעם ממשלת ישראל במשא ומתן לשלום עם ירדן. כיום (2008) הוא החבר הוותיק ביותר בין חברי המועצה הארצית לתכנון ובנייה.

משנת 1990 עומד שגיא בראש מכון דש"א, אותו ייסד במסגרת החברה להגנת הטבע, וקידם את המכון לשמש גוף מחקר לתכנון סביבתי. הוא ממשיך כיום לשמש בתפקידים מטעם החברה להגנת הטבע והמכון, עומד בראש ועדת ההיגוי של החברה לנושא השטחים הפתוחים בישראל ומשמש כנציג האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע ומשאבי הטבע בוועד הישראלי לאונסק"ו הפועל במשרד החינוך.

פועלו של שגיא צוין במעמד הענקת פרס ישראל, לשנת 1980, לחברה להגנת הטבע על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה באיכות הסביבה. ב-2008 קיבל את אות יקיר התכנון מטעם איגוד המתכננים בישראל, והיה אחד הזוכים ב"אות מפעל חיים להגנה על הסביבה" מטעם המשרד להגנת הסביבה [1].